Chladírenské a mrazírenské boxy ze sendvičových PIR panelů

Druhy chladírenských boxů

Druhy mrazírenských boxů

Chladírenské a mrazírenské boxy ze sendvičových PIR panelů navrhujeme a stavíme podle potřeb jednotlivých zákazníků. Důležitá kritéria pro návrh a projekci je požadovaná teplota uvnitř prostoru, velikost boxu a také druh skladovaného zboží. Realizujeme chladicí a mrazicí boxy pro jakékoliv zboží, nebo suroviny. Pro realizaci staveb používáme sendvičové PIR panely, které jsou spojeny systémem pero-drážka, tento systém umožňuje maximální možnost variability. Box je možno tedy postavit jakkoliv velký, široký a vysoký, včetně zastřešení a podlahy. Rohy boxů jsou standardně olištované uvnitř hygienickými lištami, vně plechovými lištami. Součástí jsou chladírenské, nebo mrazírenské dveře v rozměrech a typu podle přání zákazníka. Box je tedy možno snadné udržet hygienicky čistý i díky možnosti omývání tlakovou vodou. Naše realizace čítají menší chladírenské boxy pro osobní potřebu až po průmyslové haly – skladovací mrazírny a chladírny.

Základním rozdílem mezi mrazicím a chladicím boxem je v síle použité izolace, tedy sendvičového PIR panelu a vhodné technologie od značky RIVACOLD. Mrazicí boxy jsou navíc vybaveny ventilem pro vyrovnání tlaku, a také vyhřívaným těsněním mrazírenských dveří. Velké boxy i vyhřívanou podlahou pro snadnou obslužnost.

Chladící/mrazící boxy pro průmysl

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících/mrazících boxů pro průmysl. Boxy mají všechny stěny ze sendvičových PIR panelů. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Chladicí/mrazící boxy navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Teplota v chladicích/mrazících boxech je přesně podle přání zákazníka.

Pro boxy lze použít speciální výparníky chlazení, které zajišťují optimální proudění vzduchu a udržují vlhkost v boxech tak, aby bylo zabráněno nežádoucímu vysušování materiálu i při delším skladování.

Boxy mohou být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu zboží.

Boxy vytvoříme a navrhneme přesně podle vašich požadavků a to včetně technologie a příslušenství.

Chladící box na nápoje a pivo

Správná teplota skladovaných a podávaných nápojů je velice důležitá.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících boxů pro nápoje ze sendvičových PIR panelů. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů podle přání zákazníka od firmy RIVACOLD.

Chladicí boxy na nápoje navrhneme přesně dle požadovaných rozměrů.

Tyto boxy mohou sloužit jako skladovací například v zázemí restaurace, čerpacích stanic, školních jídelen.

Součástí chladicích boxů je samozřejmě chladírenská technologie odpovídajícího chladicího výkonu. Teplota v chladicích boxech se může pohybovat od 0 °C do 10 °C dle potřeby.

Boxy na nápoje musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu, chlazení nápojů je důležitým pomocníkem nejen v obchodech a čerpacích stanicích.

Chladicí boxy na nápoje vytvoříme a navrhneme přesně dle požadavků zákazníka.

Chlazení pro pivo je důležité pro jeho kvalitu a opravdovou chuť.

Námi dodávaná a navrhovaná chladírenská technologie pro chlazení pomáhá udržovat potřebnou teplotu. Chladící teplota je pro pivo je ideálně v rozmezí +6 °C až + 7 °C. Vhodně předchlazené pivo následně putuje pivním vedením do běžného chladiče piva, kde dochází k finálnímu dochlazení. Tento proces podstatně zvyšuje kvalitu při podávání nápoje, kdy pivo není vystaveno nežádoucímu skokovému zchlazení.

Chladicí boxy na maso a zvěřinu

Tyto boxy dokáží udržovat vlhkost a optimální proudění vzduchu pro vyzrání.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících boxů pro maso ze sendvičových PIR panelů. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od značky RIVACOLD.

Tyto boxy jsou vhodné pro zrání masa i pro krátkodobé uložení.

Chladicí boxy na maso navrhneme přesně dle vámi požadovaných rozměrů a včetně již zmiňované technologie s odpovídajícím chladicím výkonem. Teplota v chladicích boxech pro maso se obvykle pohybuje v rozmezí 0 °C do 2 °C. V těchto boxech lze použít speciální výparníky chlazení, které zajišťují optimální proudění vzduchu a udržují potřebnou vlhkost v boxech. Jednoduchým a funkčním řešením zabráníte nežádoucímu vysušování masa při jeho dlouhodobém zrání.

Boxy na maso musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu, chlazení masa je důležitým pomocníkem v mnoha provozech.

Chladicí boxy ze sendvičových PIR panelů pro myslivce naleznou celoroční uplatnění.

Vyrábíme a dodáváme chladicí boxy na zvěřinu sloužící k zavěšení a uchování ulovené zvěře nejen na nezbytně nutnou dobu, například při čekání na vyšetření masa, jak požaduje nařízení.

Chladicí boxy pro myslivce je možno také vyrobit v provedení na venkovní použití, tedy odolné proti chladu a mrazu. Výhodou je nesporně možnost omývání boxu tlakovou vodou, což pomáhá s dodržováním hygienických nařízení.

Chladící boxy pro potraviny

Udržujte potraviny čerstvé a zdravé.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících boxů pro potraviny. Chladicí box na potraviny v provedení, kde jsou všechny stěny ze sendvičových PIR panelů. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Chladicí boxy na potraviny navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Teplota v chladicích boxech pro potraviny se obvykle pohybuje obvykle od 0 °C do 6 °C. V těchto boxech je důležité kritérium, zda budou skladované potraviny balené nebo nebalené.

Pro nebalené potraviny lze použít speciální výparníky chlazení, které zajišťují optimální proudění vzduchu a udržují vlhkost v boxech tak, aby bylo zabráněno nežádoucímu vysušování potravin i při delším skladování.

Boxy na potraviny musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu zboží.

Chladicí boxy na potraviny vytvoříme a navrhneme přesně podle vašich požadavků.

Chladicí boxy na potraviny dokáží udržovat vlhkost a optimální proudění vzduchu pro dlouhodobé skladování potravin.

Chladící boxy na víno

Chlazení na víno je důležité pro jeho kvalitu.

Samozřejmostí pro tyto boxy ze sendvičových PIR panelů je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Námi dodávaná a navrhovaná chladírenská technologie pro chlazení vína pomáhá udržovat potřebnou vlhkost a teplotu. Jednotky pro vinotéky udržují ideální chladící teplotu podle nastavení v rozmezí +10 °C až + 18 °C. Jednotky umí chladit, topit ale i kontrolovat vlhkost vzduchu. Další výhodou je její jednoduchá montáž na vnější zeď chladícího místnosti s výdechem temperovaného vzduchu otvorem ve zdi dovnitř. Jednotka se tedy pouze pověsí na stěnu samonosného boxu s připraveným otvorem a zapojí do elektrická zásuvky 220 V.

Chladicí boxy, v tomto případě vinotéky, sestavujeme v libovolných rozměrech z PIR panelů.

Boxy na víno musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Chladící boxy na květiny

Aby vaše květiny vydržely dlouho krásné a svěží.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících boxů ze sendvičových PIR panelů pro řezané květiny. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Námi dodávaná a navrhovaná chladírenská technologie pro květiny udržuje květiny čerstvé a stále krásné. Použít lze speciální výparníky chlazení, které udržují vysokou vzdušnou vlhkost a tím zamezují nežádoucímu vysušování květin. Tím zvyšují jejich trvanlivost.

Chladicí boxy pro květiny sestavujeme v libovolných rozměrech ze sendvičových PIR panelů.

Boxy pro květiny doporučujeme osadit digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Chladicí boxy na květiny vytvoříme a navrhneme přesně dle požadavků zákazníka.

Chladící a mrazící box pro farmaceutický průmysl a zdravotnictví

Chlazení i mražení je pro tyto provozy klíčové.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících/mrazících boxů ze sendvičových PIR panelů pro farmaceutický průmysl, léky a zdravotnická zařízení. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská nebo mrazírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Chladicí boxy na léky nebo další zdravotnický materiál navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Součástí chladicích boxů je samozřejmě chladírenská technologie odpovídajícího chladicího výkonu. V těchto strategických provozech doporučujeme instalaci dvou technologií paralelně, jakožto zálohy pro případ výpadku k zabránění znehodnocení obsahu.

Teplota v chladicích boxech pro farmaceutický průmysl a zdravotnictví se obvykle pohybuje v rozmezí 0 °C do 15 °C, nebo může být nastavena podle potřeby. Velmi častou aplikací ve zdravotnictví jsou mrazicí boxy pro teploty až -35 °C pro skladování krve, krevní plazmy nebo dalších biologických materiálů. Tyto boxy vyžadují speciální hlubokomrazicí technologie s velmi výkonnými kompresory, umožňující hlubokoteplotní rozsahy teplot. Tyto mrazicí boxy doporučujeme instalovat obvykle s předchladírnou, ta zabrání výkyvům teplot u citlivého materiálu. Nespornou výhodou boxů je i v tomto případě omyvatelnost tlakovou vodou.

Boxy pro zdravotnictví musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Boxy na léky a další materiál pro farmacii a zdravotnictví vytvoříme a navrhneme přesně podle požadavků zákazníka.

Chladící a mrazící box pro kosmetický průmysl

Chlazení i mražení je pro tyto provozy v mnoha případech klíčové.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících/mrazících boxů ze sendvičových PIR panelů pro kosmetický průmysl. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská nebo mrazírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Chladicí boxy navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Součástí chladicích boxů je samozřejmě chladírenská technologie odpovídajícího chladicího výkonu, podle přání zákazníka.

Teplota v chladicích boxech pro kosmetický průmysl se obvykle pohybuje v rozmezí 0 °C do 15 °C, nebo může být nastavena podle potřeby. Nespornou výhodou boxů je i v tomto případě omyvatelnost tlakovou vodou.

Boxy pro kosmetický průmysl doporučujeme osadit digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Boxy vytvoříme a navrhneme přesně podle požadavků zákazníka.

Chladící a mrazící boxy pro krematoria

Chlazení je pro tyto provozy klíčové k zachování lidské důstojnosti.

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících/mrazících boxů ze sendvičových PIR panelů pro zařízení jako jsou krematoria, patologie a márnice. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská nebo mrazírenské technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Boxy navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Součástí boxů je samozřejmě chladírenská/mrazírenská technologie odpovídajícího chladicího výkonu. V těchto strategických provozech doporučujeme instalaci dvou technologií paralelně, jakožto zálohy pro případ výpadku. Boxy mohou bát vyrobeny z klasického bílého sendvičového PIR panelu, nebo ze sendvičového PIR panelu s vrchní vrstvou opláštění v nerezu.

Teplota v chladicích/mrazících boxech pro krematoria musí být nastavena dle zákona. Vnitřní teploty v prostoru jsou určeny Zákonem 256/2001 Sb. a jsou 0 °C až +2 °C při uložení lidských pozůstatků do 7 dnů pohřbení a -10 °C, když pohřbení přesáhne 1 týden od úmrtí. Nespornou výhodou boxů je i v tomto případě omyvatelnost tlakovou vodou.

Boxy pro musí být osazeny digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Boxy vytvoříme a navrhneme přesně podle požadavků zákazníka.

Chladící a mrazící box pro jiné účely

Zabýváme se výrobou a kompletní dodávkou chladících/mrazících boxů ze sendvičových PIR panelů pro průmysl, ale i domácí využití. Samozřejmostí pro tyto boxy je chladírenská nebo mrazírenská technologie odpovídajícího výkonu a parametrů od firmy RIVACOLD.

Boxy navrhneme přesně podle vámi požadovaných rozměrů.

Součástí chladicích boxů je samozřejmě chladírenská technologie odpovídajícího chladicího výkonu, podle přání zákazníka. Nespornou výhodou boxů je i v tomto případě omyvatelnost tlakovou vodou.

Boxy pro doporučujeme osadit digitálním ukazatelem teploty pro neustálou kontrolu.

Chladicí boxy vytvoříme a navrhneme přesně podle požadavků zákazníka.