Příslušenství k PIR panelům

Hygienické lišty

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů používáme hygienické a ochranné lišty, jejichž použití uvnitř boxů udržuje čisté hygienické prostředí a napomáhá ke snadné údržbě.

Hygienické lišty v námi používaném standard systému rozlišujeme na stropní, stěnové a podlahové. Stropní a stěnové lišty se skládají ze dvou částí. AL profilu, který je zároveň konstrukčním prvkem pro stavby boxů a PVC profilu, který se na Al profil následně snadno nainstaluje. Plastový vrchní profil zapadá do AL profilu zámkem a je opatřen flexibilními břity pro utěsnění spojovaných ploch. Podlahové profily jsou v provedení PVC, bez konstrukčního AL profilu. Sortiment je rovněž doplněn o řadu ochranných, nárazových lišt pro další aplikace jako skladovací nebo obchodní prostory, vše s kompletním příslušenstvím pro instalaci. Součástí systému je pochopitelně příslušenství v podobě rohů, koncovek i spojovacího materiálu. Profesionální instalace lišt umožňuje snazší vymývání boxů tlakovou vodou. Lišty mají také zvýšenou chemickou odolnost. V případě požadavku zákazníka zajistíme k boxům rovněž prahy dveří.

Hygienické lišty jsou nezbytnou součástí chladicích a mrazicích boxů, nabízíme kompletní sortiment pro realizace.

Hygienické lišty pomáhají udržovat čisté prostředí, usnadňují čistění a sanitaci boxů.

Pro instalaci a výběr správného systému nabízíme technickou podporu a poradenství.

Osvětlení a dveřní spínač osvětlení

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů používáme v případě potřeby praktické osvětlení dle přání zákazníka. Kvalitní osvětlení napomáhá ke snadné orientaci uvnitř boxu i snadné údržbě boxu.

Osvětlení je vždy nezbytnou součástí chladicích a mrazicích boxů, nabízíme vhodný sortiment pro rozdílné realizace. Ideální jsou zářivky, LED světla nebo reflektory.

Využít lze rovněž automatický dveřní spínač osvětlení tak, aby nebylo třeba se vypínačů světel dotýkat.

Pro instalaci a výběr správného osvětlení nabízíme technickou podporu a poradenství.

Topné dveřní kabely, vyhřívání pro venkovní kompresory, topné kabely pro odpady

Při praktickém používání mrazících boxů může být problémem velmi nízká teplota a velká vzdušná vlhkost. Tato kombinace způsobuje přimrzání dveří boxu. Následné násilné otevření dveří by způsobilo poškození silikonového těsnění a byla by tedy nutná jeho výměna. V takovém případě používáme vyhřívané obložkové zárubně dveří. Tento způsob ochrany napomáhá ke snadnému přístupu do boxu v případech, kdy je nastaven na minusové teploty. Topný dveřní kabel je mnoha případech nezbytnou součástí dveří. Nabízíme široký sortiment pro realizace, doporučený výkon je 20 – 30 W/m obvodu dveří. Kabel následně trvale topí bez nutnosti jakékoliv regulace.

V některých případech, kdy je chladící/mrazící jednotka umístěna mimo budovu, může k lepšímu fungování technologie vašeho boxu rovněž pomoci topný kabel k vyhřívání kompresoru. Ten zajišťuje i v chladném období bezproblémový chod kompresoru jeho ohřevem na vhodnou provozní teplotu.

Topné kabely pro vyhřívání odpadů se používají především při vyhřívání odpadů od výparníků v chladících nebo v mrazících boxech. Vlastní topný element je uložen v teflonovém plášti. Je-li délka kabelu pevně dána, nesmí být zkracován. Kabel lze použít i v metráži a bezpečně ukončit plastovou koncovkou. V případě jeho instalace do kovového potrubí musí být toto potrubí elektricky uzemněno.

Pro instalaci a výběr správného topného kabelu nabízíme technickou podporu a poradenství.

Podlahový plech pochůzný/slzičkový

Při stavbě chladicích a mrazicích boxů ze sendvičových PIR panelů je rovněž třeba zajistit vhodnou podlahu. Pokud již není v místě realizace boxu provedena, používáme pochůzné slzičkové plechy. Jejich použití uvnitř boxů udržuje čisté hygienické prostředí a napomáhá ke snadné údržbě. Plechy jsou vyrobeny z hliníku a k dispozici v několika rozměrech. Nabízíme protiskluzové plechy v síle 1,5 – 5 mm, vzoru Quintet dle EN AW-5754 H114 bez povrchové úpravy (např. 1,5 × 1000 × 2000 mm, 2 × 1000 × 2000 mm, 3 × 1000 × 2000 mm, 4 × 1000 × 2000 mm, 5 × 1000 × 2000 mm). Plechy splňují normu: 5754.H114, AlMg3-quintet, EN 573-3, EN 1386.

Pro výběr vhodné podlahy nabízíme technickou podporu a poradenství. U pochůzných slzičkových plechů nabízíme rovněž instalaci.